In december organiseert Het Landelijke Academie Buurtsportcoaches (LAB) in samenwerking met Team Sportservice Amsterdam (TSA) een training tot In Balans instructeur. Er zijn nog enkele plekken beschikbaar dus wees er snel bij! Laat je interesse blijken bij Anton Stoter (astoter@teamsportservice.nl) .
Voor meer informatie over de cursus In Balans kunt u kijken op In Balans | VeiligheidNL en Een val voorkomen met de In Balans training | Laat Je Niet Vallen.
Opleidingseisen
Nog een keer de opleidingseisen op een rij zoals door VeiligheidNL opgesteld:
Om tot de scholing toegelaten te worden, heeft de deelnemer één van onderstaande diploma’s nodig:
- Begeleid(st)er Meer Bewegen voor Ouderen Gymnastiek;
- Sport- en Bewegingsleider senioren;
- Fysiotherapeut (hoeft niet BIG-geregistreerd);
- Oefentherapeut Mensendieck of Cesar (hoeft niet BIG-geregistreerd).
Kosten
Wanneer je 2 cursussen In Balans per jaar gaat verzorgen in Amsterdam is er een mogelijkheid dat de GGD Amsterdam deze kosten op zich neemt. Laat dit dus weten in je aanmelding. De kosten voor de opleiding zijn 850 euro excl. BTW.
In Amsterdam wordt in opdracht van de GGD Amsterdam door TSA valpreventieve beweeginterventies georganiseerd. Er zijn meer instructeurs nodig om de ouderen met een verhoogd valrisico te voorzien van een valpreventieve beweeginterventie. Als u meer informatie wil over de werkwijze in Amsterdam en bijvoorbeeld afspraken omtrent vergoeding van het geven van de cursus neem dan contact op met Sam van Oene (svoene@ggd.amsterdam.nl).
Locatie en tijd
Dag 1: 13 december van 09:00u – 17:00u
Dag 2: 10 januari van 09:00u – 17:00u
Locatie: Sporthallen Zuid
